Структура студентського наукового товариства

СТРУКТУРА СТУДЕНТСЬКОГО-НАУКОВОГО ТОВАРИСТВА ОДЕСЬКОГО ІНСТИТУТУ МАУП

СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВО-ПРАВОВИЙ КЛУБ «ФЕМІДА»
Студентський науково-правовий клуб «Феміда» був створений у 2006 році.

Координатор від кафедри права - старший викладач Золотарьова Олена Адольфівна.

«Феміда» є добровільним, некомерційним молодіжним об’єднанням в межах Студентського наукового товариства (координатор Чернега Т. Ф.) Одеського інституту МАУП.

Клуб став «першою ластівкою» в наукової діяльності серед студентів Одеського інституту МАУП.

Зараз Феміда - це:

щомісячні круглі столи з політико-правових, економіко-правових та інших актуальних  питань;
наукові  конференції з публікаціями статей;
співтовариство з іншими студентськими науковими клубами;
залучення до участі в конференціях та круглих столах: гостей, студентів З ОНУ та інших вузів,  фахівців різного рівня;
участь у олімпіадах, наукових та творчих конкурсах наукових студентських робіт;
профілактика правопорушень та подолання правового нігілізму серед молоді;
клубний перегляд документальних та наукових фільмів.
Традиції нашого Клубу:

- СНПК «Феміда» має свою емблему, символіку та свій власний сайт в мережі Інтернет.
- За активну участь члени нашого клубу отримують грамоти та інші нагороди.
-  Цього року був введений новий приз – Приз Мудрої Черепахи, який присуджується керівництвом СНПК «Феміда» за найактивнішу участь у науковій студентській роботі за підсумками календарного року.

Чому саме Черепаха стала символом мудрості?  Всі знають мудру черепаху Тортіллу з «Буратіно». У китайській традиції фігурує черепаха Ао, на спині якої розташовані три священні гори, які є місцем перебування безсмертних. Оскільки Небо, за китайськими уявленнями, має форму полусфери, а Земля – квадрата, черепаха, з її куполоподібним панцирем зверху та плоским чотирикутним тулубом стає для них моделлю Всесвіту. У східній середньовічній літературі черепаха  стала символом НАЙВИЩОЇ ВЧЕНОСТІ ТА МУДРОСТІ.

Перший Приз Мудрої Черепахи  отримала я (Захарчук Т. А.).

Досягнення нашого Клубу:

- Лише у цьому році 8 наших членів прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських робіт, а саме – Муренець Настя, Дімчева Тетяна, Бежан Максим, Колесник Олена, Шмельков Вадим, Федорій Алевтина.
-    5 осіб отримали спеціальні Дипломи МАУП.
-  3 студентки перемогли в першому турі предметних олімпіад з правознавства: Паніна О. – 5 курс;  Ложнікова Ю. – 4 курс; Муренець А. – 3 курс. Також Муренець Анастасія взяла участь у другому турі Всеукраїнської студентської олімпіади і отримала 86 балів з 112 прохідних балів.
-   Багато членів нашого клубу мають вже декілька наукових публікацій, це такі студенти: Запорожець І., Шмельков В., Захарчук Т., Лещенко Н., інші.
-   Також в 1 семестрі навчального року ми разом з іншими кафедрами проводили благодійну акцію «Подаруй дітям зірку», приурочену до Року всиновлення дітей в Україні. Зібрані благодійні кошти, іграшки, книги та речі були до Дня Святого Миколая передані в Будинок малютки та в дитячий будинок, що знаходяться на Дачі Ковалевського.
-   Випускник нашого інституту та  член Феміди Юрій Суворов  вже працює викладачам нашого інституту і навчається в докторантурі МКА/МАУП.

-  За ініціативою клубу відбулися круглі столи та конференції з питань :

проблеми громадянського шлюбу;
революція як шлях розв’язання політичної кризи;
використання зброї;
як стати успішним підприємцем;
релігійні, етнічні, мовні конфлікти в Європі;
нації  і  народи у сучасному світі;
глобальні екологічні проблеми;
Конституційна реформа та державний розвиток України;
вплив юр. науки на розвиток законодавства.
- Щосеместра ми проводимо «круглі столи» з профілактики  правопорушень  у молодіжному середовищі.
-  За нашою ініціативою 27 лютого відбулися перші дебати кафедр з проблем гендерної політики та легалізації проституції.
-   Клуб приймає участь в планових наукових дослідженнях кафедри права з проблем  євроінтеграції та Конституційної реформи в Україні.

Запрошуємо всіх творчих студентів до нас! Ми допомагаємо розвивати правовий нігілізм серед молоді. Не можливо бути хорошим спеціалістом лише вузької спеціальності! Розвивайте свої вміння та світогляд! Працюйте разом з нами!

Якщо наука цікавить вас, якщо ви не байдужі до проблемних питань, якщо Ви хочете стати викладачем, навчатися в докторантурі чи взагалі займатися науковою діяльністю, ласкаво просимо до нашого клубу !!! 

Чекаємо на  Вас!

ПСИХОЛОГІЧНИЙ КЛУБ «ДЖЕРЕЛО ДУШІ»

Психологічний клуб «Джерело душі» був заснований на базі факультету психології Одеського інституту МАУП в жовтні 2008 р. На даний час в його склад входять 13 учасників, в числі яких організатор і керівник клуба, старший викладач кафедри психології Гусєва Анжела Володимирівна. Діяльність психологічного клубу максимальна прозора та заснована на принципах відповідальності, зацікавленості, самоврядування і моральності.
На засіданнях клуба проводяться міні-тренги, семінари, зустрічі з практикуючими психологами. Серед проведених тематичних заходах були:

круглий стіл на тему «Методи психологічного контролю в ситуації невизначеності», на якому членами клубу феномен невизначеності розглядався з різних аспектів і сторін;
конференція «Толерантність як культурний та психологічний феномен»;
семінари-тренінги основ ефективної комунікації та взаємодії в групі;
зустрічі з практикуючими психологами.
Одним із досяджень клубу є зявлення сайта, який розрахований як на студентів – психологів, так і на широке коло зацікавлених психологією. Учасниками клубу було проведено соціологічне дослідження серед студентів, результати якого допомогли визначити коло питань, які будуть обговорюватися на сайті «Джерело душі». На ньому можна знайти останні статті та творчі роботи наших студентів, фотоматеріали з різних поїздок і конферецій.Також публікуються цікаві новини зі світу психології, в найближчих планах стварення та розвиток форуму як майданчик для спілкування.
В подальшому розвитку клубу «Джерела душі» планується робити упор на нароботки практичних навиків, поглиблення знань, співробітницьво та спілкування з практикуючими психологами, розповсюдження знань в сфері психології серед студентів та всіх зацікавлених.
Направлення діяльності:

тренінгові занняття;
круглі столи;
основи консультування;
коррекційна робота;
наукова діяльність.


СТУДЕНТСЬКИЙ НАУКОВИЙ КЛУБ «ЗЕЛЕНА ПЛАНЕТА»

   І. Ми маємо честь представляти сьогодні природниче науковий клуб ,,Зелена планета! Наша організація входить в єдину родину наукових студентських організацій Одеського інституту МАУП. Ми не можемо сказати , що в нас є досвід тривалої діяльності , ми практично новонароджені , але свою перспективу   бачимо чітко. Виходячи з того , що координатором і  хрещеною матір’ю ,,Зеленої планети” є кафедра природниче наукових дисциплін Одеського інституту МАУП,   ми плануємо такі три основні напрями наукової студентської діяльності :   науково практична діяльність в сфері екології , нові інформаційні технології і вічно молода математика .
Членами нашого клубу є студенти , а в майбутньому спеціалісти в різних галузях, але вважаємо , що справою честі кожного з нас є бажання зробити так , щоб  дихати чистим повітрям, вживати чисту і цілющу воду , споживати екологічно чисті продукти харчування. Зрештою в кожного з нас є вічна любов   до батьківської землі .
За нетривалий час нашого існування , практично  з цього   року, ,,Зелена планета” провела науково студентську конференцію на тему ,,Екологія і регіональні проблеми”, провела ,,круглий стіл” з екологічних проблем і підготовила два випуски стінної газети. Це тільки початок . В планах ,,Зеленої планети” є участь в наукових студентських форумах в інших вузах нашого міста і у Всеукраїнських змагальних заходах.
Ми живемо в прекрасному краї на терені нашої славної України , і основним завданням є звичайно ж зберегти все прекрасне і неповторне на нашій землі. Вже в самій назві нашого клубу ми виділяємо слово ,,зелений”, колір життя . Зелена планета” планує проводити не лише академічні наукові дослідження , але й вестиме просвітню діяльність . Викликано це тим , що уяву кожної нормальної людини вражають цифри , коли   на кожного жителя України  припадає до 300 кілограмів шкідливих викидів у повітря , а в деяких місцях до 500 кг.  Тривала  злочинна діяльність всевладних монополій в минулому  - одна з основних причин безпрецедентного радіаційного і хімічного забруднення  . Роки безконтрольної експлуатації багатств нашої землі призвели до того, що у багатьох районах забруднення повітря у десятки разів перевищує гранично допустимі норми. 

Чарівна природа України з її тінистими гаями , тихими озерами , ласкавим південним сонцем і лагідним теплим морем потребують нашої уваги .  Ми з  нашими однодумцями в ,,Зеленій планеті” розуміємо , що важливим є усвідомлення глобальної екологічної загрози , але ще більш важливим є активна дія кожного з нас в справі покращення довкілля. В планах нашого клубу є налагодження  безпосередніх контактів з шкільними колективами , молодіжними середовищами з метою участі   у всеохопному русі зеленого   волонтерства. Це є нова і дієва форма переймання  кожного землянина за долю нашої спільної колиски, діяльність , яка передбачає практичну участь в озеленені того куточка землі , де кожен з нас живе. Така форма має поширення в країнах Західної Європи і в нас є велике бажання , щоб   такий рух на Півдні  України розпочався саме  з нашого Одеського інституту МАУП.

ІІ. На перший погляд , можливо важко знайти логіку поєднання екології, інформаційних технологій і математики в природниче науковому клубі ,,Зелена планета ” , але це на перший погляд.  Вже звичним є бажання людини  жити в екологічно чистому середовищі , але й звичним є використання сучасних інформаційних технологій . Розвиток і використання їх є природнім бажанням людини і нове явище в розвитку нашої планети. Природній фактор і штучний витвір людини повинні розвиватися в гармонії і в цьому є  логіка такого поєднання. Це той елемент глобальної гармонії , який відкрив великий українець Володимир Вернадський в своїй теорії ноосфери.

Ми знаходимося в пошуку і постійна зміна членів нашого клубу , коли будуть приходити нові покоління студентів, дасть можливість постійного розвитку і притоку нових ідей. Ми сподіваємось на довге і плідне життя ,,Зеленої планети”.