12 вересня 2019 р. в Одеській національній науковій бібліотеці під гаслом «Тернистими стежками…» відбулася зустріч студентів 1 курсу Одеського інституту ПрАТ«ВНЗ«МАУП» з Наталією Дзюбенко-Мейс - письменницею, публіцистом, членом Національної спілки письменників України, лауреатом Всеукраїнської літературної премії імені О. Гончара (2000), Пантелеймона Куліша (2019), авторкою численних досліджень з проблематики Голодомору та історії України, вдовою американського та українського дослідника Джеймса Ернеста Мейса (1952-2004).
Також на зустрічі був присутній Олекса Різників - поет, прозаїк, публіцист, мовознавець, громадський діяч, дисидент, в’язень сумління, член Національної спілки письменників України, лауреат багатьох літературних премій
Зігріта душевним теплом розповідь про знайомство, життя і розмови Наталії та її чоловіка не залишили байдужим нікого.
У четверту суботу листопаду світ відзначатиме День пам’яті жертв Голодомору. Саме Джеймс у 2003 році запропонував ввести традицію запалювати свічку в цей день.
Спогади Наталії Мейс – це неоціненний скарб, яким авторка залюбки ділилась з присутніми, які мали також унікальну можливість з вуст письменниці, почути вірші у авторському виконанні. Милозвучність і трагізм її поезії сповнений біблейними сюжетами, історичними фактами та оптимістичним поглядом у майбутнє. Крім цього, пані Наталія поділилась своїми задумами та зацікавила всіх своєю новою працею, яка стане ще одним унікальним дослідженням української історії.
Всі студенти першокурсники в цей день отримали читацькі квитки для подальшого відвідування закладу.
.png)
.png)
.png)
.png)




